תחומי התמחות

עורך דין קניין רוחני, עורך דין זכויות יוצרים, מקרקעין, תמ"א 38

תחומי עיסוק
מקרקעין
נדל"ן ודיני קנין הינו תחום ההתמחות המרכזי של המשרד ובו הוא אחד מן המובילים בחיפה והצפון. המשרד מייצג רוכשים ומוכרים של נדל"ן על כל היבטיו: מדירת המגורים בבית משותף, דרך בית צמוד קרקע במושב, המשך במגרש עסקי או תעשייתי או מגרשים גדולים ומיוחדים וכלה במשק חקלאי במושבים השונים, שם העבודה הינה קשה ומורכבת. המשרד מתמצא היטב בניסוח חוזי מכר מורכבים בצורה הבהירה ולשביעות רצון לקוחותיו. כדי ליתן ללקוח טיפול מלא הרי המשרד מכיר ומתמחה בדיני מיסוי המקרקעין ומסוגל לפתור בעיות מורכבות של מס שבח, מס מכירה (אשר בוטל לאחרונה) ומס רכישה לרבות עריכת סימולציות של שומות מס ותכנוני מס המותרים עפ"י החוק.

קניין רוחני
צידו השני והאמורפי של הנדל"ן והקניין המוחשי הינו הקנין הרוחני. בעוד אשר על המגרש שבבעלותנו אנו יכולים לבנות קניון וברכבנו אנו יכולים להחזיק פיזית, הרי את הקנין הרוחני אין אנו יכולים לאחוז ולחוש בידינו. אולם אי קיומו הפיזי אין משמעו אי קיומו הכלכלי; וכיום, הקניין הרוחני – פרי היצירה של מוחנו – הוא בעל משמעות כלכלית עצומה; שם החברה בה בחרנו להתנהל, צורתו של המותג אותו אנו מייצרים הספר שכתבנו, היצירה המוזיקלית או הציורית עליהם יש להגן מכל משמר ומכל אשר חומד לגזלו. המשרד מתמחה בדינים המיוחדים של זכויות היוצרים, סימני המסחר, המדגמים ומייצג אנשים פרטיים וחברות בתחומים אלו בבתי המשפט/ליטיגציה (הוצאת צווי מניעה במידת הנדרש) ובפני מוסדות ממשלתיים כמו רשם סימני המסחר. ההתמחות בתחום זה מרוכזת בידיו של עו"ד איתי הפלר.

שירותי נוטריון
עו"ד איתי הפלר הינו נוטריון מוסמך ומספק את כל שירותי הנוטריון הנדרשים. אימות חתימות, אימות תרגומים (אנגלית-עברית-אנגלית), אישור חיים, אישור העתקים ועוד.

תמ"א 38, התחדשות עירונית, פינוי בינוי
משרד עור דין הפלר מלווה פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית, הן כמייצגם של יזמים/קבלנים והן כמייצגם של בעלי בעלי הדירות. מדובר בעסקת מקרקעין סבוכה ששוויה מיליוני שקלים על הצד הנמוך. ללא ייצוג משפטי מקצועי חשופים בעלי הדירות לסיכונים כלכליים ומשפטיים. משרדנו מלווה ומוביל מספר נרחב של פרויקטים ברחבי הארץ. 

משפט מסחרי/ליטיגציה
המשרד מייצג, הן במסגרת העסקית הרגילה והן במסגרת סכסוכים משפטיים/ליטיגציה, אנשי עסקים, גופים וחברות מסחריות. המשרד מתמחה בדיני המסחר ובקי בעבודת הליטיגציה בבתי משפט. במסגרת פעילותו מספק המשרד ייעוץ משפטי שוטף לחברות מסחריות החל מהפרט הקטן ביותר כעריכת חוזה ועד לתחומים מורכבים כהקמת שותפיות, מיזמים וכיו"ב.

הרחבות קהילתיות
תחום ייחודי ומיוחד זה של ההרחבות הקהילתיות במסגרת המושבים ו/או הקיבוצים מהווה חיבור מיוחד בין תחום הנדל"ן לבין תחום האגודות השיתופיות; תחום המצריך התמחות רבה ועבודה מול גורמים רבים כגון המתיישב עצמו, המושב, מוסדות המושב, החברה הבונה, מינהל מקרקעי ישראל, הסוכנות היהודית ואחרים.

דיני עבודה
בתחום זה המשרד בקי ומייצג הן מעבידים והן עובדים בסכסוכי עבודה מורכבים ביותר. המסגרת הדיונית השונה של בתי הדין לעבודה מחייבת התיחסות שונה וגישה מיוחדת, להן המשרד רגיש ונותן את הדעת והכל למען שירות מלא לעובד או המעביד. ההתמחות בתחום זה מרוכזת בידי עו"ד מירב פלח לב.

אגודות שיתופיות
דיני אגודות שיתופיות הינו תחום ייחודי למדינת ישראל ולא רבים העוסקים בו. אגודות שיתופיות הינן ענף מיוחד בדיני התאגידים והוא שואב הויתו מתחומים רבים לאו דוקא משפטיים. מדובר בתאגידים פרטיים, אשר ניתן למצוא בהתישבות העובדת, בקיבוצים ובמושבים, אולם מקומם לא נפקד גם כגופים עסקיים אחרים. המשרד מייצג אגודות שיתופיות הן בטיפול שוטף במתן ייעוץ שוטף למוסדות האגודה (וועד ההנהלה והאסיפה הכללית) והן במסגרת סכסוכים בין האגודה לבין חבריה במסגרת הליכי בוררות מיוחדים ובפני רשם האגודות השיתופיות.

גישור מקצועי
משרד עו"ד הפלר מספק גישור איכותי ומקצועי באמצעות עורכת הדין מירב פלח לב. תחומי הגישור רבים ומגוונים ונערכים באווירה נעימה, בה המטרה היא מציאת פתרון שבו הצדדים יחסכו זמן, אנרגיה, כסף ומשאבים חומריים ורגשיים. עורכת הדין מירב פלח לב הוסמכה לבצע גישורים וניסיונה רב השנים בתחומי המשפט השונים בדיני עבודה, מקרקעין, מושבים, מסחרי מסייעה לה במציאת פתרון יצירתי ולחסוך בזמן שיפוטי יקר.

Share by: